VII Sympozjum "Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów" - 23.05.2014r.

Sympozjum poświęcone jest historii rozwoju konstrukcji pojazdów, przybliża techniki rekonstrukcji i konserwacji obiektów mających znaczenie historyczne, i jak co roku jest okazją do spotkania specjalistów, sympatyków starej motoryzacji oraz osób zainteresowanych osiągnięciami dawnej myśli inżynierskiej. Tradycyjną częścią Sympozjum jest wystawa i prezentacja pojazdów historycznych. W tym roku tematem przewodnim są „Polskie Konstrukcje Motoryzacyjne w latach 1922-1939”. Uprzywilejowane miejsce rezerwujemy ponadto obiektom związanym z walkami Żołnierza Polskiego w 1939 r.
Strona sympozjum:  http://www.hrkp.simr.pw.edu.pl/

VII Sympozjum HRKP odbędzie się w dniu 23 maja 2014 roku na Wydziale SIMR Politechniki Warszawskiej i tradycyjnie organizowane jest przez Instytut Pojazdów PW. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będą „Polskie Konstrukcje Motoryzacyjne w latach 1922 – 1939”.
Sympozjum rozpocznie sesja plenarna (godz.10), podczas której będą wygłoszone zaproszone referaty.
Po niej nastąpi część plakatowa, na której uczestnicy sympozjum zaprezentują swoje osiągnięcia związane z historią pojazdów oraz wiedzę dotyczącą rekonstrukcji i konserwacji.
Sympozjum zakończy część ekspozycyjna (od godz. 13:30) na parkingu Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej (ul. Narbutta 84, Warszawa), gdzie będą prezentowane pojazdy historyczne . Jak co roku spodziewamy się sprowadzenia rzadkich i interesujących eksponatów.