Aktualności

Rusza II edycja konkursu "Polski Wynalazek"!

Masz głowę pełną pomysłów, które sprawią, że życie codzienne może stać się prostsze? Lubisz projektować i masz w sobie żyłkę prawdziwego wynalazcy? Zgłoś swój pomysł do konkursu "Polski Wynalazek 2014"! Nagrodą w konkursie na najciekawszą innowację jest 50 tys. zł.

Udział SiMR i PW na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Pracownicy i studenci Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW wzięli udział w Międzynarodowych Targach Poznańskich „Polagra”.

Na stoisku, które zajmowało powierzchnię 9m2 prezentowano ofertę wydziału (w tym dydaktyczną i badawczą) oraz Politechniki Warszawskiej. Można było zapoznać się z przykładowymi pracami dyplomowymi, tematyką prac badawczych czy też działalnością Kół Naukowych.  Dokonania tych ostatnich, w postaci mechatronicznej platformy przegubowej wzbudziły duże zainteresowanie.

100-lecie Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej

Z tej okazji Politechniki Warszawskiej zaprasza do wspólnego udziału w obchodach tej uroczystości.
Komitet Programowo-Organizacyjny, na którego czele stoi prof. Władysław Wieczorek - Prorektor ds. Studenckich, przygotował szereg wydarzeń. Jubileusz zostanie zainaugurowany przez bal charytatywny. W ramach obchodów są planowane także liczne publikacje, wydarzenia kulturalne i naukowe oraz konkursy.

Badanie Losów Absolwentów Politechniki Warszawskiej

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej rozpoczyna kolejną edycję Badania Losów Absolwentów, którego celem jest poznanie opinii na temat ukończonych studiów oraz uzyskanie informacji na temat aktualnej sytuacji Absolwentów PW na rynku pracy.
Więcej w portalu PW 

Zaproszenie na seminarium Bosch Rexroth i IMRC

Firma Bosch Rexroth Sp. z o.o. oraz Instytut Maszyn Roboczych Ciężkich PW zapraszają w dniu 27 lutego 2014 r. (czwartek) na seminarium o tematyce:

"Dydaktyka i programy szkoleniowe z zakresu hydrauliki firmy Bosch Rexroth"

Miejsce: Audytorium im. Prof. Zbigniewa Osińskiego (Gmach Samochodów i Ciągników PW), ul. Narbutta 84, Warszawa.

Wybór specjalności - Studenci III roku – Studiów Niestacjonarnych

Wybór specjalności odbywać się będzie za pomocą USOSWeb.
USOSWeb będzie uruchomiony do zapisów w dniach
           17.01.2014 (piątek) – 02.02.2014 r. (niedziela)

Po tym terminie system będzie zablokowany, a studenci, którzy nie dokonali zapisu
będą przypisani do specjalności wybranej przez Dziekana bez możliwości składania odwołań.

Studenci, którzy nie odebrali hasła do USOSWeb, mogą odebrać hasło w dniach:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek godz. 8:15 – 16:00, czwartek godz. 8:15 – 14:00. pok. 0.7.

Informacje o specjalnościach znajdują się pod adresem:
Strona główna Wydziału » Studia » Studia niestacjonarne (zaoczne) » Wybór specjalności - materiały 

Życzenia Świąteczne i Noworoczne

Zdrowych, pogodnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku
wszystkim Pracownikom, Studentom i Przyjaciołom Wydziału
Samochodów i Maszyn Roboczych PW
        

         życzy Dziekan Wydziału SiMR
         Profesor Stanisław Radkowski

XXI Sympozjum Naukowe "Motoryzacyjne Problemy Ochrony Środowiska"

Instytut Pojazdów Politechniki Warszawskiej organizuje w dniu 6.12.2013 (piątek) XXI Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe: "Motoryzacyjne Problemy Ochrony Środowiska".
Więcej informacji: http://www.ip.simr.pw.edu.pl/?q=content/xxi-mpos

44 Spotkanie Centrum Bezpieczeństwa Technicznego (CBT) - 10.XII.2013r. (wtorek)

Centrum Bezpieczeństwa Technicznego serdecznie zaprasza na 44 Spotkanie Centrum Bezpieczeństwa Technicznego (CBT), które odbędzie się w dniu 10 grudnia 2013 r.
(wtorek) w gmachu Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie przy ul. Czackiego 3/5.

15 listopada - Dzień Politechniki Warszawskiej

W imieniu Pana Dziekana prof. Stanisława Radkowskiego uprzejmie informuję, iż na stronie internetowej Politechniki Warszawskiej znajduje się harmonogram obchodów Święta PW:
http://www.pw.edu.pl/Aktualnosci/Swieto-Politechniki-Warszawskiej

XXII Ogólnopolskie sympozjum - Bezpieczeństwo w pojazdach samochodowych

Instytut Pojazdów Politechniki Warszawskiej organizuje w dniu 21.11.2013 (czwartek) XXII coroczne sympozjum na temat bezpieczeństwa w pojazdach samochodowych.

Więcej informacji: http://www.ip.simr.pw.edu.pl/?q=konferencje

Obchody Jubileuszu 60 - lecia Wydziału SiMR

W dniu 18 października 2013 r. odbyła się Konferencja Jubileuszowa 60-lecie Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych. Swój udział zapowiedziało ponad 400 absolwentów. Uwzględniając osoby zaproszone oraz pracowników, łącznie w uroczystościach udział wzięło niemal 500 osób.

W bankiecie w klubie studenckim „Stodoła” wzięło udział ok. 240 osób.

Seminarium "Inżynieria Pojazdów Elektrycznych i Hybrydowych"

Dziekan Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych zaprasza na seminarium dydaktyczne dotyczące nowego kierunku kształcenia na wydziale: "Inżynieria Pojazdów Elektrycznych i Hybrydowych".

Seminarium odbędzie się w dniu 17.10.2013r. od godz. 10.15 w s. Rady Wydziału (3.12).

Ogłoszenie o dialogu technicznym (ZWICK 1484)

Dokumenty związane z ogłoszeniem dialogu technicznego poprzedzającego ogłoszenie postępowania w sprawie wyboru wykonawcy modernizacji maszyny wytrzymałościowej ZWICK 1484

Uroczystość inauguracji roku akademickiego 2013/2014

Dziekan i Rada Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych uprzejmie zapraszają na UROCZYSTOŚĆ INAUGURACJI roku akademickiego 2013/2014.
Uroczystość odbędzie się w Gmachu Wydziału SiMR ul. Narbutta 84 w Audytorium im. Prof. M. Bekkera (sala 2.5) dnia 1 października 2013 roku o godz. 14:00

Profesor Andrzej Tylikowski członkiem Polskiej Akademii Umiejętności

Na uroczystym, publicznym posiedzeniu Polskiej Akademii Umiejętności (PAU) ogłoszono nazwiska nowo wybranych członków PAU. Wśród nowych członków jest pracownik Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych, prof. dr hab. inż. Andrzej Tylikowski.

60-lecie Wydziału SiMR - Konferencja Jubileuszowa

W dniu 18.10.2013 (piątek) na naszym Wydziale odbędzie się Konferencja Jubileuszowa 60-lecie Wydziału SiMR. Na Konferencję zaproszeni są wszyscy absolwenci, sympatycy i pracownicy naszego wydziału.

Nowa strona Wydziału

Z inicjatywy Pana Dziekana, prof. Stanisława Radkowskiego, od 11 maja 2013r. Wydział SiMR posiada nową stronę.

Zwracamy wszystkim uwagę, że najlepszym sposobem na jej przeglądanie jest menu na czarnym pasku u góry strony. Strona główna posiada też rozbudowane okna tematyczne, które „na skróty” zapewniają szybki dostęp do różnych działów tematycznych portalu.

VI Sympozjum "Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów"

Sympozjum jest poświęcone szeroko rozumianej problematyce rozwoju pojazdów kołowych i gąsienicowych, ich rekonstrukcji oraz konserwacji. Tematyką przewodnią tegorocznego spotkania będą układy przeniesienia napędu.
Podczas części plenarnej zostaną wygłoszone zaproszone referaty. Pozostałych uczestników Sympozjum zachęcamy do prezentacji swoich osiągnięć w postaci plakatu lub do ekspozycji obiektu w części wystawowej. Szczegółowe informacje podane są na stronie internetowej Sympozjum: www.hrkp.simr.pw.edu.pl

Zaproszenie na CAx Innovation

W dniach 11-14.04.2013r w Muzeum Techniki w Warszawie w Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się wydarzenie inżynierskie "CAx Innovation" będące rodzajem targów seminariów na temat nowoczesnych technologii w projektowaniu i wytwarzaniu.
Na CAx Innovation będą prezentowane systemy 3D CAD/CAM/CAE wspomagające proces projektowania i wytwarzania, a także pokazywane będą drukarki 3D, skanery 3D, ramiona pomiarowe, rozwiązania wirtualnej rzeczywistości itp. Więcej w pliku PDF lub na stronie http://www.caxinnovation.pl gdzie można się zarejestrować i pobrać bezpłatną wejściówkę.