Studenci SiMR laureatami prestiżowego stypendium Ministra Edukacji i Nauki

Hubert Bukowiecki i Franciszek Gawiński, studenci kierunku Inżynieria Pojazdów Elektrycznych i Hybrydowych na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych, otrzymali stypendium Ministra Edukacji i Nauki. Jest to wyróżnienie przyznawane za wyjątkowe osiągnięcia naukowe, sportowe lub artystyczne.

Student SiMR laureatem EU Changemakers na temat cyberbezpieczeństwa

Ohad Mehmood, student kierunku Mechatronics of Vehicles and Construction Machinery, reprezentował Wydział SiMR w debacie oxfordzkiej na temat cyberbezpieczeństwa, zorganizowanej przez European University College Association w ramach inicjatywy EU Changemakers.

Bezpłatna opieka medyczna – numer telefonu dla studentow

Od 04.04.2022 uruchomiony zostaje specjalny numer telefonu na potrzeby bezpłatnej opieki medycznej dla studentów Politechniki Warszawskiej.

Konkurs dla studentów „Innowacje w Przemyśle EXPO KATOWICE”

Z okazji odbywających się już prawie od 40 lat Międzynarodowych Targów EXPO KATOWICE (Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego, Targi EcoDom, Targi B2Energy oraz Targi Maszyn i Urządzeń) w dniach od 6 do 9 września 2022 r. organizowany jest tradycyjnie konkurs dla studentów, pod hasłem „Innowacje w Przemyśle EXPO KATOWICE”.

Lista rankingowa kandydatów do stypendium rektorskiego

Prezentujemy listę rankingową kandydatów do stypendium Rektora Politechniki Warszawskiej, przyznawanego za wyniki w nauce, osiągnięcia naukowe, wysokie wyniki sportowe lub osiągnięcia artystyczne.

Akcja stypendialna

Studenci, którzy rozpoczęli naukę na Wydziale SiMR w semestrze letnim, czyli na studiach magisterskich stacjonarnych (dziennych) mogą do 9.03.2022 składać wnioski o stypendium socjalne oraz stypendium rektora.

Rekrutacja do kolejnej edycji Programu Mentoringowego

Do 7 marca przyjmowane są zgłoszenia do kolejnej edycji Programu Mentoringowego. Zapraszamy studentów od 3 roku studiów oraz absolwentów do 12 miesięcy od ukończenia nauki.

Zaproszenie do udziału w „euspen Talent Programme”

Zapraszamy studentów do udziału w „euspen Talent Programme”, który w tym roku organizowany jest pod hasłem „The LEGO Challenge at CERN”.

Ankieta „Pracodawca dla inżyniera”

Stowarzyszenie Studentów BEST oraz Dział Badań i Analiz CZIiTT PW zaproszają wszystkich studentów uczelni technicznych do udziału w badaniu, dzięki któremu poznamy Wasze preferencje w obszarze zatrudnienia.

Drive Innovation – konkurs dla studentów

• Interesujesz się innowacjami z branży motoryzacyjnej i transportowej?
  • Nie są Ci obce zagadnienia takie jak zrównoważony rozwój, elektromobliność czy gospodarka obiegu zamkniętego?
  • Pragniesz mieć wpływ na rozwój zrównoważonego transportu?

Jeśli tak, zapraszamy do udziału w konkursie Drive Innovation!

II spotkanie „Jak zostać żołnierzem Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni”

Planowane jest drugie spotkanie informacyjne „Jak zostać żołnierzem Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni”, które będzie miało miejsce w piątek, 14.01.2022, o godz. 12:30 w trybie zdalnym. Odsyłacz do spotkania: https://vtc.ron.mil.pl/meeting/141698098?secret=7JjX20C4Zo3jgAlDINVNXw".

Webinarium „Podstawy prawa pracy – bezpieczne wejście na rynek pracy”

Okręgowy Inspektorat Pracy w Warszawie we współpracy ze Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej Okręg Mazowiecki zaprasza na poprowadzone przez Inspektorów Pracy bezpłatne webinarium „Podstawy prawa pracy – bezpieczne wejście na rynek pracy”, które odbędzie się 13 grudnia o godzinie 16:00.

Spotkanie „Jak zostać żołnierzem Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni”

Serdecznie zapraszamy naszych Studentów na spotkanie „Jak zostać żołnierzem Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni”, które odbędzie się 14.12.2021 od godziny 10:30 w trybie on-line (platforma VTC): https://vtc.ron.mil.pl/meeting/880848954?secret=pkhuF3KlW7LGzbrWWqy02w

Lista osób ubiegających się o stypendium rektora

Prezentujemy listę osób ubiegających się o stypendium rektora, przyznawane za wyniki w nauce, osiągnięcia naukowe, wysokie wyniki sportowe lub osiągnięcia artystyczne.

Warsztaty Biura Karier PW

Biuro Karier PW zaprasza na najbliższe warsztaty rozwijające kompetencje związane z efektywnością na rynku pracy oraz przedsiębiorczością.

Stypendia pod choinkę – przyjmowanie kandydatur

Zapraszamy do kolejnej edycji akcji „Stypendium pod choinkę”, mającej na celu nagrodzenie studentów i doktorantów wyjątkowo zaangażowanych w życie uczelniane i promowanie nauki.

Spotkanie inauguracyjne Tandemów Językowych ENHANCE

Zapraszamy do wzięcia udziału w inauguracyjnym spotkaniu Tandemów Językowych ENHANCE, zaplanowanym na 25 października w godzinach 14:00-15:00 i będzie realizowane w trybie zdalnym. Podczas spotkania przedstawiony zostanie projekt i podane będą niezbędne wskazówki, jak znaleźć partnera tandemowego do nauki języka obcego.

Zaproszamy studentki na wydarzenie „Inżynierki 2021”

Zapraszamy na przygotowane przez firmę Eaton na wirtualne spotkanie zorganizowane pod hasłem „Inżynierki 2021”, które odbędzie się 19 października. Udział jest bezpłatny, jednak obowiązują wcześniejsze zapisy.

Stypendia Ministra dla studentów za znaczące osiągnięcia [aktualizacja]

Trwa nabór wniosków o przyznanie stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla studentów wykazujących się znaczącymi osiągnięciami naukowymi lub artystycznymi związanymi ze studiami, lub znaczącymi osiągnięciami sportowymi (stypendium ministra nie należy mylić ze stypendium rektora).

Stypendium im. Mieczysława Króla

Uprzejmie informujemy, że ruszył nabór wniosków o stypendium im. inż. Mieczysława Króla na rok akademicki 2021/2022 dla studentów I roku.